Strefa Energii WSSE "INVEST-PARK" wspólnie z spółką INNPACT oraz Kancelarią Prawną Domański Zakrzewski Palinka (DZP) zaprasza na drugie z cyklu webinarium pn.

"Efektywność energetyczna - pierwszy krok do transformacji energetycznej przedsiębiorstwa"

które odbędzie się w dniu 27 czerwca 2024 r. w godzinach 10:00 - 12:00.

Opis webinarium:

Sytuacja na Rynku energii w Polsce i w Europie, zwłaszcza plany Unii Europejskiej dotyczącego Zielonego Ładu i dążenia do neutralności klimatycznej, uruchamiają w przedsiębiorstwach myślenie o inwestycjach, które mają za zadanie poprawienie efektywności energetycznej, ale także obniżenie emisji gazów cieplarnianych. Inwestycje te to przede wszystkim budowa własnego zielonego źródła energii takiego jak systemy fotowoltaiczne czy wiatrowe, które w znaczny sposób ograniczają emisję gazów cieplarnianych. Niestety rozwiązania OZE charakteryzują się niestabilnością produkcji energii, ponieważ są uzależnione od sił natury. Problem ten uzupełniają jednak magazyny energii. Chcielibyśmy zatem opowiedzieć Państwu jak wygląda rynek energetyczny w oparciu o energię pochodzącą z zielonych źródeł, a także jakie dokonano ostatnio zmiany w nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Ponadto powiemy Państwu jak dobrze przygotować się do inwestycji w OZE, a także jak zmniejszyć ryzyko niestabilności źródła poprzez jej magazynowanie.

Agenda:

W trakcie webinarium eksperci z firmy INNPACT oraz Kancelarii Prawnej Domański Zakrzewski Palinka omówią najważniejsze aspekty związane z rynkiem energii, trendami cenowymi, modelami zakupu energii i audytami efektywności energetycznej oraz kwestią dofinansowań i zmian w nowelizacji Ustawy dot. MPZP, w tym:

- "Rynek energii - aktualne trendy cenowe i dostępne modele zakupowe" - Bogdan Plata, Prezes Zarządu INNPACT sp. z o.o. (50 min.)

- "Zmiany w nowelizacji Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym" - Małgorzata Wężyk, Senior Associate DZP sp. k. (20 min.)

- "Audyt efektywności energetycznej, jako główny wymóg przy nowych dofinansowaniach programu FEnIKS i Kredytu Ekologicznego" - Tomasz Zieliński, Audytor Energetyczny INNPACT sp. z o.o. (50 min.)

Udział w webinarium jest bezpłatny.


Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/-efektywnosc-energetyczna-pierwszy-krok-do-transformacji-energetycznej-przedsiebiorstwa-/register