W dniu 13.03.2024r. w godzinach od 09.00 do 12.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie, ul. Śmigielska 1a odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Punktu Rozwoju Kariery oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie.

Młodzież z Szkół Podstawowych z terenu gminy w ramach zajęć lekcyjnych będzie mogła uzyskać informacje, gdzie i jak skorzystać ze wsparcia w planowaniu swojej kariery. Dowiedzą się, jakie możliwości niesie zgłoszenie się do udziału w projekcie pilotażowym pn. „Innowacyjność – rozwój – kompetencje/ Punkt doradztwa dla młodzieży”. Zapoznają się także z szeroką ofertą niekonwencjonalnych metod wspierających podejmowanie lub powrót do aktywności zawodowej.

Dodatkowo uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych z naszych szkół będą uczestniczyć w przygotowanych warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego pn „Koniec szkoły i co dalej…”. Omówione zostaną m.in. czynniki, które należy wziąć pod uwagę dokonując racjonalnych wyborów edukacyjno-zawodowych.

Natomiast przedsiębiorcy będą mogli poznać korzyści wynikające ze współpracy z urzędem. Uzyskają informacje na temat form aktywizacji zawodowej, obniżających koszty zatrudnienia.W szczególności promowane będą innowacyjne instrumenty, wspierające tworzenie miejsc pracy dla osób młodych.
 

Serdecznie zapraszamy!