Zdjęcie przedstawia wykonawców podczas koncertu ubranych w stroje ludowe

Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie zaprosił mieszkańców gminy i okolic na koncert „KOLĘDY NA LUDOWO”.

Koncert odbył się w piątek, 12 stycznia, w Sali Wiejskiej w Święciechowie. Na scenie wystąpił ksiądz Konrad Rapior z parafii w Długiem Satem wraz z grupą The Koperix.
Przypomnijmy, że na początku stycznia dziennikarze “ABC” i leszno24.pl przyznawali tytuły „LUDZI ROKU 2023”. Wśród wyróżnionych osób znalazł się właśnie ks. Konrad Rapior.  Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii pasjonat. Podczas koncertu w Święciechowie długoletni redaktor naczelny Antoni Neczyński i obecna redaktor naczelna Lidia Matuszewska wręczyli księdzu wyróżnienie w postaci oprawionej pierwszej strony wydania ABC wraz z upominkami.
W skład grupy The Kopernix wchodzą wokalistki Sara Bolka-Twyrdy, Marta Piotrowska, Magdalena Perszewska, Martyna Pożegowiak, Wiktoria Muszyńska, Maria Polak oraz Amelia Golińska oraz instrumentaliści Alicja Szyrmer – skrzypce, Laura Kuropka – skrzypce, Anna Adamczyk – flet, Wiktoria Staśkiewicz – flet, Szymon Korzan – trąbka, Paweł Kubala – akordeon, Hubert Kapała – instrumenty perkusyjne, Dariusz Różnicki – bas oraz ks. Konrad Rapior – gitara. Niestety z powodu choroby grupa nie wystąpiła w pełnym składzie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piękne polskie kolędy w specjalnych aranżacjach na ludową nutę.

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie: https://kurierswieciechowski.pl/koncerty/koledy-na-ludowo-2/