Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, że w okresie 1.06 – 28.06.2024 r. w gospodarstwach rolnych na terenie naszej gminy, realizowane będzie Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).
Celem badania jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Otrzymane wyniki posłużą do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju. Korzystać z nich będą instytucje rządowe i samorządowe, naukowcy, ale także sami rolnicy, dla których mogą być one wskazówką przy podejmowaniu decyzji gospodarczych.
Więcej informacji nt. badań ankietowych oraz potwierdzenia tożsamości ankietera statystycznego można uzyskać również dzwoniąc na infolinię statystyczną (22 279 99 99; następnie wybrać wew. 7 i następnie 1_ badania ankietowe_rolne_).
Telefon infolinii będzie czynny od 29 maja do 28 czerwca br. w godz. 8:00-15:00 (z wyłączeniem sobót, niedziel) - opłata zgodna z taryfą operatora.
Termin realizacji badania:
1 – 28.06.2024 r.
1 – 23.12.2024 r.
Metoda realizacji badania:
- samospis internetowy
- wywiad telefoniczny/bezpośredni realizowany przez ankietera statystycznego
Zakres zbieranych informacji:
- pogłowie świń,
- zmiany zachodzące w gospodarstwie w ciągu minionych 6 miesięcy (urodzenia, padnięcia, sprzedaż i ubój świń),
- produkcja żywca wieprzowego,
- rasy świń,
- ceny zakupu i dzierżawy ziemi.
Co się dzieje z odpowiedziami respondenta?
Do danych jednostkowych uzyskanych od respondenta mają dostęp jedynie pracownicy statystyki publicznej, wyłącznie w celu dokonania zestawień, opracowań i analiz. Udostępnianie danych odbiorcom i publikowanie ich możliwe jest dopiero po zagregowaniu danych jednostkowych, czyli pogrupowaniu ich według określonych kategorii, np.: według grup społeczno-zawodowych (emeryci, pracujący) lub danego przekroju terytorialnego (powiaty, województwa) i usunięciu cech identyfikacyjnych.
Dlaczego warto wziąć udział w tym badaniu ankietowym?
Badanie dostarcza informacji o stanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego w Polsce oraz cen ziemi użytkowanej rolniczo. Na podstawie zbiorczych wyników badań rolnicy mogą dowiedzieć się o tendencjach w produkcji świń, co umożliwia podejmowanie decyzji, mających wpływ na kierunek rozwoju gospodarstw rolnych.
Gdzie można znaleźć wyniki badań?
- Strona internetowa GUS:
- Roczniki:
Więcej o badaniach ankietowych realizowanych przez Główny Urząd Statystyczny na https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/spis-badan