Stowarzyszenie ZMW

Dane

Od 1996 roku grupa aktywnej młodzieży ze wsi Przybyszewo działała w Kole Związku Młodzieży Wiejskiej. W 2010 roku Koło przekształcone zostało w Stowarzyszenie ZMW. Przez te wszystkie lata działamy dla siebie i innych!

Zabawy, sportowe imprezy, wycieczki, działania charytatywne, ferie dla dzieci, biwaki - to tylko część działań. Praktyka pokazuje, że aby „ruszyć z posad bryłę świata” potrzeba grupki zapaleńców. Tacy znaleźli się w Przybyszewie już blisko dwadzieścia lat temu. Byli to wówczas Adam Wasiołka wraz z nastolatkami: Remigiuszem Leciejewskim i Dariuszem Matuszewskim. Organizowane były baliki, zajęcia dla dzieci, spotkania ze seniorami, sylwestry, ogniska, bale karnawałowe. Członkowie ZMW zmieniali się a działania wciąż trwały. W 2010 roku założone zostało Stowarzyszenie którego prezesem była Edyta Borowczak.

Dziś Stowarzyszenie liczy 30 wolontariuszy i pozyskuje środki na organizację wiele aktywności np. warsztaty, rajdy, biegi, spotkania z interesującymi ludźmi, wycieczki, wyjazdy rowerowe.

Przez członków Stowarzyszenia prowadzona jest strona internetowa przybyszewo.pl dzięki której mieszkańcy dowiadują się bieżących informacji ze swojej wsi. Na stronie znajduje się e-kronika przedstawiająca wydarzenia z minionych lat.

Jedno przez te wszystkie lata pozostało niezmienne – idea w działaniu

RAZEM MOŻNA WIĘCEJ!


Stopka