Plakat z napisem Zbiórka powerbanków dla Ukrainy

Zbiórka powerbanków dla Ukrainy

Mieszkanki i mieszkańcy Ukrainy każdego dnia doświadczają aktów agresji ze strony Federacji Rosyjskiej, m.in. w formie ataków na infrastrukturę krytyczną. W rezultacie jednym z częstszych problemów jest brak prądu w poszczególnych regionach kraju.

Mer Żytomierza zwrócił się do Burmistrza Gminy Rawicz z prośbą, by w ramach możliwości wsparła ona wspólnie z zaprzyjaźnionymi samorządami zbiórkę powerbanków. Urządzenia są niezwykle przydatne do utrzymywania łączności telefonicznej, szczególnie w razie potrzeby zawiadomienia służb.W związku z tym, w ramach możliwości, 𝘇𝘄𝗿𝗮𝗰𝗮𝗺𝘆 𝘀𝗶𝗲̨ 𝗱𝗼 𝗣𝗮𝗻́𝘀𝘁𝘄𝗮 𝘇 𝗽𝗿𝗼𝘀́𝗯𝗮̨ 𝗼 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗸𝗮𝘇𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗱𝗼 𝗚𝗺𝗶𝗻𝘆 𝗥𝗮𝘄𝗶𝗰𝘇 𝘀𝗽𝗿𝗮𝘄𝗻𝘆𝗰𝗵 (𝗰𝘇𝗲̨𝘀𝘁𝗼 𝗻𝗶𝗲𝘂𝘇̇𝘆𝘄𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵) 𝗽𝗼𝘄𝗲𝗿𝗯𝗮𝗻𝗸𝗼́𝘄. Niektóre firmy posiadają również takie urządzenia jako gadżety promocyjne. Zebrane urządzenia zostaną przekazane władzom Żytomierza, które będą dystrybuować je mieszkańcom.

Podczas przekazania zachęcamy też do opisania, kto jest darczyńcą i dołączenia takiej informacji do urządzenia. Chcących pomóc prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz: e-mail inwestor@rawicz.eu, 502285876.


Stopka