Ujęcie podczas rozmowy z przedstawicielami

Wizyta studyjna

Aż 30 przedstawicielek i przedstawicieli organizacji pozarządowych z gminy Święciechowa wzięło udział w wizycie studyjnej do województwa małopolskiego i Krakowa.

W wizycie udział wzięli uczestnicy projektu KonsultujeMY, WspółpracujeMY, DziałaMY.

Pierwszego dnia poznali w jaki sposób funkcjonuje Miejsce Aktywności Mieszkańców w Krakowie, Osiedle na Kozłówce oraz jakie inicjatywy są podejmowane przez mieszkańców osiedla w tej przestrzeni. Odwiedzili także Lisiecką Przestrzeń Rozwoju oraz Fundację Przestrzeń Rozwoju w gminie Liszki, gdzie zainspirowali się działaniami wspierającymi organizacje oraz lokalnych liderów. Równie ciekawym czasem była prezentacja Fundacji Crush On Trash , podczas której zobaczyli w jaki sposób łączyć tematy ekologii ze sztuką.

Drugiego dnia czas spędzili na poznaniu najważniejszych miejsc w Krakowie, wspólnym spacerze oraz spotkaniu z Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie. Zapoznali się z niezwykłymi inicjatywami oraz utwierdzili w przekonaniu, że współpraca jest bardzo ważna.

Do domów wracali z nowymi pomysłami.. które być może już niedługo zaczną przekładać na lokalne działania!

Projekt “KonsultujeMY, WspółpracujeMY, DziałaMY!” sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO2022.


Stopka