Baner informujący o webinarze

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym webinarze

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z kancelarią Sendero Tax & Legal zaprasza do udziału bezpłatnym webinarze pt. Maksymalna cena energii dla przedsiębiorców, który odbędzie się 28 listopada br. o godzinie 10:00.

W trakcie webinaru wyjaśnione zostaną przepisy ustawy z dnia 27 października 2022r. dotyczące ceny maksymalnej energii (785 PLN/MWh) dla przedsiębiorców jako „odbiorców uprawnionych”. Ten limit ma chronić przed wysokimi cenami aż do końca 2023 roku. Co więcej, omówiona zostanie możliwość wstecznego rozliczenia energii po cenie maksymalnej za okres już od 23 lutego 2022 r. Zasady rozliczeń zostaną zilustrowane praktycznymi przykładami. Dowiedzą się Państwo, jakie warunki muszą być spełnione i jakie procedury dopilnowane, aby korzystać z ceny maksymalnej. W szczególności obejmuje to prawidłowe wypełnienie, podpisanie i złożenie oświadczeń w terminie ustawowym do 30 listopada 2022r.

Wyjaśniony zostanie również sposób ustalania statusu przedsiębiorcy, który pozwala na zaliczenie go do „odbiorców uprawnionych”. Udzielone zostaną odpowiedzi na bardzo istotne pytanie, czy również duży przedsiębiorca w rozumieniu zasad unijnych ma szansę na cenę maksymalną? Ważną częścią spotkania będzie też przybliżenie zasad odpowiedzialności za podanie w oświadczeniu fałszywych danych.

Na webinar zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę o cenie maksymalnej energii dla przedsiębiorców. Zwłaszcza dotyczy to osób reprezentujących przedsiębiorców, którzy zgodnie z ustawą podpisują oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej, a także osób przygotowujących te oświadczenia do podpisu. Webinar powinien zainteresować także wszystkie osoby merytorycznie odpowiedzialne za kontraktowanie i rozliczanie zakupów energii w przedsiębiorstwie. Jest to szczególnie istotne, gdy weźmie się pod uwagę niezwykle krótki okres pomiędzy publikacją ustawy a terminem na złożenie oświadczenia. Niewątpliwie cena maksymalna energii jest nową instytucją, dla której nie ma jeszcze dostępnych powszechnie i wiarygodnych objaśnień, a jednocześnie niezwykle ważną dla przedsiębiorców.

Agenda spotkania

  1. Ile wynosi cena maksymalna energii?
  2. Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca by skorzystał z ceny maksymalnej w okresie 1.12.2022-31.12.2023?
  3. Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca do rozliczenia wstecznego po cenie maksymalnej za okres 23.02.2022-30.11.2022?
  4. Jak wypełnić, podpisać, kiedy i w jaki sposób złożyć niezbędne oświadczenie?
  5. Jakie są zasady odpowiedzialności za fałszywe dane w oświadczeniu?
  6. Kiedy zgłosić zmiany danych w oświadczeniu?
  7. Jakie są korzyści i ryzyka wynikające z decyzji o skorzystaniu z ceny maksymalnej?
  8. Podsumowanie

Szkolenie poprowadzi dla Państwa:

Jacek Wilczewski – radca prawny w Sendero Tax & Legal

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


Stopka