Informacja o szkoleniu 

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych webinarach

1) Kancelaria Deloitte wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK zaprasza na bezpłatny cykl webinarów pn. :

Raportowanie schematów podatkowych (MDR)

Zasady raportowania, obowiązki formalne, doświadczenia i praktyka

22 czerwca 2022 r. w godzinach 10:00 - 12:00

Raportowanie schematów podatkowych (MDR) – wyzwania dla podatników

Regulacje MDR (Mandatory Disclosure Rules) nałożyły kolejny obowiązek sprawozdawczy na polskich podatników. Pomimo, że przepisy te weszły w życie ponad trzy i pół roku temu, ich interpretacja oraz praktyczne stosowanie przez podatników nadal powoduje wiele trudności.

Z naszych obserwacji wynika, że ciężar identyfikacji i raportowania schematów podatkowych u wielu podatników został przerzucony głównie na działy podatkowe i księgowe. Wynika to z przyjętego uproszczenia polegającego na uznaniu, że schematy podatkowe dotyczą wyłącznie zdarzeń, które nakierowane są na uzyskanie korzyści podatkowej. Podkreślić jednak należy, że w Polsce ustawodawca rozszerzył obowiązek raportowania również na niektóre zdarzenia, które nie mają „podłoża” podatkowego i zmierzają do osiągnięcia celów biznesowych przez uczestników życia gospodarczego.

W związku z powyższym, w celu prawidłowego wywiązania się z obowiązku raportowania schematów podatkowych niezbędne jest wdrożenie rozwiązań, które usprawnią przepływ informacji w spółce pomiędzy poszczególnymi działami, w których mogą wystąpić schematy podatkowe, a osobami odpowiedzialnymi za ich weryfikację i raportowanie.

Trudności techniczne w przygotowaniu informacji MDR w połączeniu z groźbą wielomilionowych kar, wymuszają także doskonałe przygotowanie osób, które odpowiadają za właściwą identyfikację i raportowanie zdarzeń podlegających obowiązkowi.

W związku z powyższym, zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar, w trakcie którego eksperci Deloitte szczegółowo omówią zagadnienia dotyczące identyfikacji i raportowania schematów podatkowych, a także podsumują swoje dotychczasowe doświadczenia w zakresie stosowania przepisów MDR.

Agendaspotkania:

  1. Wprowadzenie (informacje wstępne, kary związane z przepisami MDR);

2) Zasady raportowania (kategorie podmiotów na gruncie MDR, identyfikacja schematów podatkowych, rodzaje schematów podatkowych, sposób raportowania schematów podatkowych);

3) Obowiązki formalne (mechanizm raportowania MDR);

4) Doświadczenie i praktyka (przykłady schematów podatkowych, MDR a interpretacje indywidualne);

Do kogo skierowany jest webinar?:

Spotkanie jest skierowane głównie do specjalistów ds. podatków, zajmujących się także obowiązkami i zagadnieniami MDR, członków zarządu oraz dyrektorów finansowych, głównych księgowych, kontrolerów finansowych, czy też innych osób, które odpowiadają za przekazywanie informacji o schematach podatkowych w spółkach.

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


2) Tym razem oddajemy głos młodzieży i Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna chce Państwu zaproponować coś zupełnie nowego. Czy myśleli Państwo o tym, żeby swoją markę zareklamować na TIK TOK’u?

Pracodawcy mają obecnie wiele możliwości zareklamowania się na różnych platformach czasem i tych nieoczywistych i chociaż zdania na temat TikToka bywają naprawdę skrajne jednak stały wzrost użytkowników, zwiększanie zaangażowania nowych grup wiekowych i coraz to nowsze funkcje sprawiają, że coraz częściej pokazuje się go w aspekcie budowania marki i biznesu. O tym jak wykorzystać potencjał Tik Tok’a i tym samym zaistnieć w świadomości młodych – wchodzących na rynek pracy opowie Państwu Patrycja Roszczyk.

Zapraszamy na bezpłatne webinarium zorganizowane wspólnie z Lekcjeonline.pl pn.:

Jak wypromować siebie i swój biznes na TikToku?

23 czerwca 2022 r. w godzinach 10:00 - 12:00

Agendaspotkania:

Podczas szkolenia m.in.:

  1. zrozumiesz jak wykorzystać potencjał TikToka do wypromowania siebie i swojego biznesu,
  2. poznasz sekrety algorytmów TikToka,
  3. nauczysz się jak samodzielnie przygotować wideo, które będzie miało potencjał dotarcia do ponad miliona osób,
  4. dowiesz się jakich błędów unikać,
  5. a po szkoleniu zaczniesz działać od razu, zanim zrobi to Twoja konkurencja!

Do kogo skierowane jest szkolenie?:

Spotkanie skierowane jest głównie do kadry zarządzającej, dyrektorów ds. marketingu i PR, a także kierowników i pracowników działu marketingu i promocji.

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


3) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z KPMG zaprasza na bezpłatne webinarium: MDR dla przedsiębiorców - praktyczne aspekty, które odbędzie się 27 czerwca br. o godzinie 10:00.

Agenda spotkania:

  1. MDR w pigułce
  2. Przykłady raportowanych schematów
  3. MDR w praktyce
  4. KPMG MDR Secure


Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


Stopka