Napis Pomoc dla Ukrainy  + Logotyp Gmina Święciechowa

Pomoc dla Ukrainy

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie wstrząsnęły całym światem wskutek ataku cierpią niewinni ludzie, którzy potrzebują każdej formy pomocy, dlatego organizacje, stowarzyszenia, jednostki organizacyjne oraz osoby prywatne z terenu naszej gminy organizują szereg zbiórek i akcji pomocniczych dla uchodźców z Ukrainy, którzy również znaleźli schronienie na terenie naszej gminy.

Strona przeznaczona jest do informowania o wszelkich rodzajach zbiórek oraz potrzebnych artykułach dla obywateli Ukrainy jak również publikujemy katalog potrzeb w ramach pomocy humanitarnej dla Ukrainy (dla obywateli Ukrainy znajdujących się na terenie Ukrainy), a głównym punktem zbiórki na terenie Gminy Święciechowa jest Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie przy ul. Śmigielskiej 1a ( wiatrak ) gdzie codziennie od 08:00 - 15:00 można dostarczać: żywność długoterminową, kosmetyki, środki higieny osobistej, płyny, proszki do prania, środki opatrunkowe, ręczniki, koce, śpiwory, ubrania tylko nowe.

Pierwszy transport środków medycznych na Ukrainę! Punkt zbiorczy darów medycznych dla gminy Święciechowa!

Kolejny transport środków medycznych na Ukrainę!

Organizacje pozarządowe oraz Stowarzyszenie, które organizują zbiórki:

- OSP Długie Starewraz z Stowarzyszeniem '' Przyjaciół Szkoły i Rozwoju Wsi Długie Stare'' w dniu 01.03.2022 w godzinach od 9-10 i 18-20 na salce przy probostwie organizuje zbiórkę środków higienicznych, medycznych i opatrunkowych. Zebrane artykuły przewiezione zostaną na granice Ukrainy, gdzie zostaną odebrane przez obywateli Ukrainy. Jeśli nie masz jak dostarczyć artykułów prosimy o kontakt pod numerem telefonu 783703032 strażacy z OSP Długie Stare odbiorą od Państwa przygotowane artykuły.

- W Kuźni Marzeń w Lasocicach przy kościele ( ul.Kościelna 44 ) można dostarczać : ręczniki, pościele, śpiwory, koce, artykuły higieniczne, środki czystości oraz artykuły spożywcze o długim terminie ważności.

- KGW Gotowena Wszystko z Krzycka Małego w dniu 28.02.2022 w godzinach od 17:00-20:00 organizują w sali wiejskiej w Krzycku Małym zbiórkę ręczników, pościeli, kocy, artykułów higienicznych, środków czystości oraz art. spożywczych o długim terminie ważności.

- Stowarzyszenie Aktywni dla Gołanic w dniach 02.03.2022 w godzinach od 16:00-18:00 oraz w dniu 05.03.2022 w godzinach od 10:00 - 12:00 w sali wiejskiej w Gołanicach organizuje zbiórkę ręczników, kocy, pościeli, środków czystości, higienicznych oraz art. spożywczych o długim terminie ważności.

- KGW Gotowena Wszystko z Krzycka Małego w dniu 02.03.2022 w godzinach od 17:00-19:00 organizują w sali wiejskiej w Krzycku Małym zbiórkę zabawek dla dzieci i medykamenty ( opatrunki okluzyjne hemostatyczne, elastyczne, jałowe 1x1 metr oraz mniejsze, opatrunki hydrożelowe na oparzenia (największe rozmiary), leki przeciwbólowe, folia NRC, bandaże, wenflony, opatrunki do mocowania wenflonów, opatrunki wentylowe (ashermana), rękawiczki, płyny do podawania sterofundin, pwe, sól fizjologiczna NaCl 0.9%, glukoza, płyny do dezynfekcji ran, zestawy do szycia ran, strzykawki oraz igły.

Do środy (02.03.2022 ) w godzinach od 16:00-18:00 w Domu Parafialnym w Święciechowie można przynosić koce, poduszki, kołdry, termosy , kubki termiczne, ręczniki, kosmetyki osobiste, bandaże, opatrunki, wodę utlenioną.

JEDNOSTKI ORGANIZACYJNE Z TERNU GMINY ŚWIĘCIECHOWA, KTÓRE ORGANIZUJĄ ZBIÓRKI:

- Szkoła Podstawowa w Święciechowie - do sali nr 21 można dostarczać: artykuły higieniczne, środki chemiczne, środki opatrunkowe, żywność długoterminową, baterie, ładowarki do telefonów, power banki itp.

- Przedszkole Samorządowe w Święciechowie - od poniedziałku 28.02.2022 r. do piątku 04.03.2022 r. do holu przedszkola można dostarczać art. higieniczne dla dzieci i dorosłych(pieluchy, chusteczki nawilżające, kremy na odparzenia, mleko dla dzieci, szczoteczki i pasty do zębów, podpaski, chusteczki higieniczne, żele do kąpieli, mydła), żywność z długim terminem przydatności, ( słoiczki dla dzieci, musy w tubkach, przekąski, pokarm suchy i w puszkach ) oraz środki opatrunkowe ( bandaże, plastry, gaza, woda utleniona).

OSOBY PRYWATNE ORGANIZUJĄCE ZBIÓRKI:

- Na Facebooku stworzono grupę ,, Długie Nowe pomoc dla Ukrainy ", na której znajdują się informacje dotyczące możliwości udzielenia wsparcia : https://www.facebook.com/groups/469794001515239

Bardzo prosimy o informowanie o każdej organizowanej formie wsparcia w wiadomości prywatnej ( na facebboku ) lub oznaczaniem Gminy Święciechowa pod postami abyśmy mogli informować mieszkańców o formach wsparcia dla naszych sąsiadów.

LICZYMY NA PAŃSTWA POMOC ORAZ WSPARCIE w tym trudnym czasie !

Zbiórka finansowa dla uchodźców z Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy - na ratunek zabytkom Lwowa

LINKI DO STRON DOTYCZĄCYCH UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Ministerstwo uruchomiło również stronę internetową dla osób szukających pomocy oraz chcących pomagać : https://www.pomagamukrainie.go...


https://www.poznan.uw.gov.pl/i...

https://www.poznan.uw.gov.pl/p...

Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy

Noclegi dla Ukraińców w hotelu w Lipnie

Komunikat Polskiej Izby Ubezpieczeń

Poradnik dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy

Policja uruchomiła infolinię do powiadamiania o przypadkach handlu ludźmi, zaginięć uchodźców i ich rodzin oraz przestępstw na tle seksualnym.

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz nieodpłatna mediacja

500+ dla Ukraińców pracujących w Polsce

Ogłoszenie o możliwości realizacji zadania publicznego

Uruchomiona została oficjalna strona Gmina dla Ukrainy, w której możesz zgłosić potrzebę pomocy lub zadeklarować pomoc !

Informacja dotycząca rejestracji uchodźców z Ukrainy

Ruszyła infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

Komunikat w sprawie zwolnienia z opłaty z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi uchodźców z Ukrainy

„Weekend dla Ukrainy” - wnioski o 500+ w języku ukraińskim już od soboty

Jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł dla obywateli Ukrainy

Aktualności dot. Uchodźców z Ukrainy


Stopka