""

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarach

Opublikowano w dniu 2021.12.08 przez Sandra Sztor - Święciechowa w kategorii Wiadomości #Tagi: @Przedsiębiorcy #Szkolenia

1) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z Seifert Polska Sp. z o.o. zaprasza na bezpłatne webinarium: Zapewnienie czystości technicznej i jakości procesów logistyki wewnętrznej w fabryce produkującej silniki oraz baterie dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych, które odbędzie się 14 grudnia br. o godzinie 10:00.  

Celem prelekcji jest przedstawienie skali operacji logistycznych i wyzwań z nimi związanych, w ramach realizacji projektu kompleksowej intralogistycznej obsługi jednej z najnowocześniejszych fabryk koncernu Daimler – Fabryki Silników i Baterii w Jaworze. Szczególny nacisk zostanie położony na aspekt zapewnienia czystości technicznej, realizowanych procesów logistycznych. Przedstawione zostaną sposoby jej utrzymywania oraz wprowadzania usprawnień w procesach.

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


2) Sendero Tax & Legal wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną INVEST-PARK przygotowało dla Państwa cykl wydarzeń poświęconych Compliance pn. :  

Strategia podatkowa”    

która odbędzie się  16 grudnia 2021 r. w godzinach 10:00 - 12:00.  

Zapraszamy na trzecie wydarzenie z cyklu o Compliance. Z uczestnikami webinaru porozmawiamy o nowym obowiązku dla dużych przedsiębiorców, którym jest opracowanie, spisanie i podanie do publicznej wiadomości informacji o strategii podatkowej realizowanej w poprzednim roku podatkowym. Dokument ten powinien opisywać m.in. stosowane procesy oraz procedury dotyczące zarządzania wykonywaniem obowiązków związanych z podatkami, informacje o planowanych lub realizowanych działaniach restrukturyzacyjnych oraz o istotnych kwotowo transakcjach z podmiotami powiązanymi. Za niewywiązanie się z nowego obowiązku podatnikom grożą wysokie kary finansowe, a do końca roku pozostało niewiele czasu.

- Co to jest strategia podatkowa?

- Czym się kierować przygotowując informację o jej realizacji?

- Jakie elementy dokument ten powinien zawierać?

- Kiedy i w jaki sposób należy go opublikować?

- Jakie działania należy podjąć by został on przygotowany na czas?

To tylko niektóre pytania, na które odpowiemy podczas webinaru. Czasu na przygotowanie strategii pozostało niewiele, zachęcamy więc do podjęcia działań gwarantujących terminową publikację informacji.  

AGENDA

  1. Jaka jest geneza i uzasadnienie wprowadzenia obowiązku publikowania informacji realizowanej o strategii podatkowej?
  2. Kogo dotyczy nowy obowiązek? 
  3. Czy niewypełnienie ww. obowiązku w terminie wiąże się z negatywnymi konsekwencjami?
  4. Kiedy i za jaki okres należy po raz pierwszy wypełnić ww. obowiązek?
  5. Co to jest strategia podatkowa?
  6. Jakie elementy powinna zawierać informacja o realizowanej strategii podatkowej?
  7. Czy wypełnienie ww. obowiązku wymaga posiadania wewnętrznych polityk/procedur dot. kwestii podatkowych lub wdrożenia Ram Wewnętrznego Nadzoru Podatkowego?
  8. Jak w praktyce podejść do realizacji ww. obowiązku?

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami z gminy:

Gmina Święciechowa
ul. Ułańska 4
64-115 Święciechowa
tel. 65 533 35 10
fax 65 529 95 48

NIP: 697-22-35-722 REGON: 411050712

Godziny urzędowania: poniedziałek 8-16 wtorek-piątek 7-15

Numer rachunku: PBS Filia w Święciechowie 58 9043 1083 2834 0036 9875 0007

Święciechowa

""

 Wykonane przez Grikon