""

Komunikat Wójta Gminy Święciechowa w sprawie funkcjonowania placówek oświatowych

Opublikowano w dniu 2020.05.22 przez Sandra Sztor - Święciechowa w kategorii Komunikaty

Wójt Gminy Święciechowa informuje, iż nasze  przedszkole oraz klub dziecięcy wznowią swoją działalność od 25 maja. Placówki te są przygotowane do funkcjonowania na zasadach określonych przez poszczególne ministerstwa oraz GIS. W tej sprawie przeprowadziliśmy liczne konsultacje z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz Panią Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Święciechowie i Panią Kierownik Klubu Dziecięcego w Święciechowie. Dodatkowo zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie badań serologicznych anty-SARS-CoV-2 wśród wszystkich pracowników i nauczycieli ww. placówek . Dzięki temu w placówkach tych będą pracowały osoby, które nie miały kontaktu z wirusem.

Jednocześnie informujemy o wstrzymaniu funkcjonowania szkół podstawowych na terenie naszej gminy do 29 maja.

Nasze szkoły spełniają niezbędne warunków sanitarne do przyjęcia dzieci, jednak zainteresowanie chęcią uczestnictwa w zajęciach jest bardzo niskie. Ponadto postanowiliśmy przeprowadzić badania serologiczne anty-SARS-CoV-2 wśród nauczycieli i pracowników szkół, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Ww. działania pozwolą dyrektorom poszczególnych szkół wyznaczyć do pracy tylko te osoby, których wyniki testów wskażą, że nie miały one kontaktu z wirusem.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zrozumienie powyższej sytuacji, a pracownikom jednostek oświatowych za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu placówek do działania.

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami z gminy:

Gmina Święciechowa
ul. Ułańska 4
64-115 Święciechowa
tel. 65 533 35 10
fax 65 529 95 48

NIP: 697-22-35-722 REGON: 411050712

Godziny urzędowania: poniedziałek 8-16 wtorek-piątek 7-15

Numer rachunku: PBS Filia w Święciechowie 58 9043 1083 2834 0036 9875 0007

Święciechowa

""

 Wykonane przez Grikon