""

Pomoc dla przedsiębiorców z terenu Gminy Święciechowa

Opublikowano w dniu 2020.04.09 przez Sandra Sztor - Święciechowa w kategorii Komunikaty #Tagi: @Przedsiębiorcy

Wspierajmy lokalne firmy!

Ostatnie tygodnie to wyjątkowo trudny czas, a kolejne nie będą łatwiejsze. Koronawirus wywrócił do góry nogami nasze życie. Dziś wysiłki koncentrują się na zatrzymaniu epidemii, ale obostrzenia spowodowały spowolnienie lub wręcz zatrzymanie działalności wielu firm. Zagrożonych jest wiele miejsc pracy.

Wiemy, że koronawirus istotnie wpłynie na budżet gminy. Szacujemy, że wpływy z podatku CIT będziemy mieli dużo poniżej tych zakładanych, bo wyniki przedsiębiorstw będą po prostu dużo gorsze. Będziemy mieli też dużo niższe wpływy z podatku PIT. Nie mamy żadnych wątpliwości, że tych ubytków, które się wiążą z pandemią nikt nie uzupełni, dlatego będziemy musieli zrezygnować z wielu wydatków. Będziemy reagować na bieżąco, starając się w jak najmniejszym stopniu ograniczać inwestycje, by zapewnić pracę dla firm, a tym samym ich pracowników.

Mimo tej trudnej dla naszego budżetu sytuacji planujemy nw. działania:

1. Obniżenia lub odroczenia terminów płatności za lokale użytkowe będące własnością gminy dla przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku zponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID -19.

2. Zwolnienia z podatku od nieruchomości za część roku 2020 oraz przedłużenia terminów płatności rat podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID -19.


3. Stworzenie Bazy usług zdalnych, w której znajdą się firmy różnych branż z terenu gminy, które mogą świadczyć zdalne usługi

Wiele firm świadczących usługi znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Niektóre podmioty mogą jednak świadczyć usługi online, np. usługi jedzenia na wynos, sprzedaż produktów na dowóz, prowadzenie zajęć typu fitness, udzielanie porad finansowych, prawnych, prowadzenie szkoleń z rozwoju kompetencji, itp.

Wszystkich chętnych, którzy już oferują swoje usługi on-line lub chcą przenieść swoją działalność w ten obszar zachęcamy do zgłoszeń. Utworzymy bazę, która będzie promowana na naszych kanałach informacyjnych.

Tel. 65 533 7232

e-mail: sandra.sztor@swieciechowa.pl

4. Stworzenie bazy firm z terenu gminy, które oferują vouchery na przyszłość.

To jeden z pomysłów na pomaganie drobnym przedsiębiorcom z najbliższej okolicy. Nie możesz pójść do fryzjera, skorzystać z masażu, przeprowadzić animacji dla dzieci ze względu na zamknięcie różnych punktów usług lub kwarantannę? Zamiast tego kup voucher do późniejszego wykorzystania.

Trwająca „narodowa kwarantanna” może być gwoździem do trumny dla wielu firm, tych małych i tych większych. W wielu branżach przychody spadły praktycznie do zera, zaś rachunki trzeba płacić. Wśród nich zapewne będą takie, których będzie nam bardzo żal, bo często korzystaliśmy z ich usług. Pewnie, zawsze można iść do galerii lub centrum handlowego, ale to w lokalnym sklepie znajoma sprzedawczyni dobrze doradzi, a szewc i fryzjer szybko zadziałają.

Czy to mogłoby się udać w naszej gminie?

Czekamy na zgłoszenia firm z terenu gminy, które są teraz zamknięte, a które zapewnią vouchery i zobowiążą się do ich realizacji w przyszłości. Każdy kto kupi voucher, zapewni swojemu ulubionemu punktowi handlowemu lub usługowemu bieżący przychód, który może być na wagę złota.

Tel. 65 533 7232

e-mail: sandra.sztor@swieciechowa.pl

Wszyscy – i firmy, i klienci – musimy na nowo nauczyć się żyć, pracować, kupować, działać, załatwiać sprawy w tych nadzwyczajnych warunkach.

Najważniejsze jest to, aby właśnie teraz pokazać naszą solidarność. Wspólnie chcemy wesprzeć nasze firmy. Bo właśnie to daje miejsca pracy, generuje podatki, jest podstawą bytu mieszkańców. Pokażmy solidarność, nie dajmy się złamać. Razem przetrwajmy ten trudny czas.


O szczegółach związanych z prowadzonymi działaniami będziemy Państwa informować na bieżąco.


Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami z gminy:

Gmina Święciechowa
ul. Ułańska 4
64-115 Święciechowa
tel. 65 533 35 10
fax 65 529 95 48

NIP: 697-22-35-722 REGON: 411050712

Godziny urzędowania: poniedziałek 8-16 wtorek-piątek 7-15

Numer rachunku: PBS Filia w Święciechowie 58 9043 1083 2834 0036 9875 0007

Święciechowa

""

 Wykonane przez Grikon