""

Mikołajkowy Turniej Odpadowy

Opublikowano w dniu 2019.12.23 przez Sandra Sztor - Święciechowa w kategorii Wydarzenia #Tagi: +Galeria #Ochrona środowiska

Turnieje odpadowe, to edukacja ekologiczna w nowej odsłonie – w formie zawodów sportowych, podczas których niezbędna okazuje się wiedza z zakresu segregacji śmieci. 13 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Odpadowy, zorganizowany przez pracowników referatu do spraw gospodarki odpadami i edukacji ekologicznej w Komunalnym Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Rywalizację podjęli uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej ze Święciechowy.

Dzieci zostały świetnie przygotowane do turnieju - nie tylko organizacyjnie, ale także merytorycznie. Podczas całego spotkania prezentowały bardzo wyrównany poziom wiedzy. Począwszy od pierwszej konkurencji, jaką był pokaz mody, gdzie przedstawiciele klas prezentowali stroje wykonane z odpadów, poprzez kolejne: „petowe” kręgle, kartonową gąsienicę, rzut odpadem do celu oraz quiz, uczniowie wykazywali bardzo duże zaangażowanie, a rywalizacja okazała się zacięta. Każda z klas reprezentowała jednego z bohaterów drużyny Segregolandii, stąd też poszczególne zespoły wyróżniały się innym kolorem koszulek: klasa II a – to grupa Petunii ubrana na żółto, klasa II b – której patronem był Papa Pier ubrana była w niebieskie koszulki, klasa III a – reprezentowała Szkłaka białego – w białych koszulkach i w zielonych klasa III b – drużyna Szkłaka zielonego.

Podczas konkurencji dzieci sprawdzały i utrwalały wiedzę z zakresu segregacji odpadów, a potem podsumowano punkty, którymi były kolorowe nakrętki, gromadzone w szklanych słojach po każdej konkurencji. Zwyciężyła drużyna Papy Piera, II miejsce ex aequo otrzymały drużyny Szkłaków białego i zielonego, natomiast III miejsce zdobyła klasa, która reprezentowała Petunię.

Wszyscy uczestnicy turnieju, także dopingująca publiczność, otrzymali drobne upominki.

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami z gminy:

Gmina Święciechowa
ul. Ułańska 4
64-115 Święciechowa
tel. 65 533 35 10
fax 65 529 95 48

NIP: 697-22-35-722 REGON: 411050712

Godziny urzędowania: poniedziałek 8-16 wtorek-piątek 7-15

Numer rachunku: PBS Filia w Święciechowie 58 9043 1083 2834 0036 9875 0007

Święciechowa

""

 Wykonane przez Grikon