Biuletyn Informacji Publicznej Gmina Święciechowa
""

WOŚP w Święciechowie

Opublikowano w dniu 2018.01.19 przez Magdalena Jaraczewska - Święciechowa w kategorii Wiadomości #Tagi: +Galeria

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tradycyjnie zagrała w Szkole Podstawowej w Święciechowie.

Atrakcji, jak co roku, nie brakowało. Od dziesiątej rano można było obserwować mecze siatkówki, które były rozgrywane między przedstawicielami sołectw naszej gminy. Po zażartej walce, Puchar Wójta zdobyła drużyna ze Święciechowy.

Rano też ruszyła słodka kawiarenka, która z małą przerwą działała do końca imprezy. Ciasta upieczone przez rodziców cieszyły się dużym powodzeniem. Także przekąski przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich “Włościanki” szybko się rozchodziły. Dzieciom najwięcej radości sprawiła wata cukrowa serwowana w sali nr 15.

O 16.00 w sali gimnastycznej rozpoczęły się występy wokalno - instrumentalno - taneczne. Popołudnie uświetnił występ zespołu Marynia, grupy Hayat oraz przedszkolaków, a utalentowani uczniowie prezentowali swoje umiejętności. Wystąpili soliści: Maja Małecka, Julia Łowicka, Julia Halasa i Aleksander Samelczak. Popisywali się także młodzi pianiści: Filip Maćkowiak i Igor Karpowicz. W tańcu nowoczesnym widownia podziwiała Weronikę Wołowicz. Furorę zrobił “Kapała Band”, czyli zespół złożony z Julii grającej na gitarze, Pawła na perkusji, Oli na klawiszach oraz solistki Oli Liske, która gościnnie dołączyła do rodziny Kapałów. Niespodzianką był popis akordeonistów. Panowie Marek Tulewicz i Grzegorz Adamczak wspólnie z małym Józkiem Pietruchą zaprezentowali utwór pt. “Tańczący Polkę”. Gwoździem wieczoru okazał się występ rodziny Mrozińskich, która przewrotną historią Robin Hooda rozbawiła widownię. Między występami odbywały się licytacje, na których można było nabyć gadżety przesłane przez Jurka Owsiaka lub ofiarowane przez miejscowych darczyńców.

Wspólna zabawa trwała do 20.00. W trakcie tegorocznego finału zebrano 13 630,16 zł, co należy odnotować, jako kolejny rekord szczodrości mieszkańców naszej miejscowości i gminy.
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Święciechowie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w organizację, przebieg i tworzenie atmosfery 26 Finału WOŚP, ofiarowali swój czas, serce i wsparcie finansowe. Dziękujemy darczyńcom i tym, którzy licytowali gadżety, przyczyniając się do wspierania wielkiego dzieła Jurka Owsiaka.
Niedzielna impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową przy współpracy Samorządowego Óśrodka Kultury w Święciechowie.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Święciechowie, Samorządowy Ośrodek Kultury

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami z gminy:

Gmina Święciechowa ul. Ułańska 4 64-115 Święciechowa tel. 65 533 35 10 fax 65 529 95 48

NIP: 697-22-35-722 REGON: 411050712

Godziny urzędowania: poniedziałek 8-16 wtorek-piątek 7-15

Numer rachunku: PBS Filia w Święciechowie 58 9043 1083 2834 0036 9875 0007

Święciechowa

""

 Wykonane przez Grikon