Biuletyn Informacji Publicznej Gmina Święciechowa
""

Olimpiada wiedzy na temat niskiej emisji w Szkołach Podstawowych z terenu Gminy Święciechowa

Opublikowano w dniu 2017.10.12 przez Magdalena Jaraczewska - Święciechowa w kategorii Wiadomości #Tagi: #Konkurs

W dniach 21 i 29 września przeprowadzono w naszej gminie Olimpiadę wiedzy na temat niskiej emisji. Olimpiada skierowana była do uczniów klas IV-VI  szkół podstawowych z terenu Gminy Święciechowa. Olimpiada składała się z dwóch etapów. Do I etapu przystąpiło 29 uczniów (19 z SP w Święciechowie, 8 z SP w Lasocicach i 2 z SP w Długiem Starem). Uczniowie, w I etapie, musieli rozwiązać test wyboru, do którego każdy z uczniów przygotowywał się na podstawie wcześniej przekazanego mu materiału edukacyjnego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się sześciu uczniów: Maksymilian Przybyła z SP w Lasocicach, Maks Jaroszczuk z SP w Święciechowie, Matylda Adamiak z SP w Lasocicach, Tytus Winiarski z SP w Święciechowie, Wojtek Jagodziński z SP w Święciechowie oraz Kamil Marach z SP w Lasocicach.

Zadaniem w drugim etapie było spotkanie z komisją i prezentacja przygotowanego przez siebie obrazka, wyklejanki lub innego materiału plastycznego związanego z odnawialnymi źródłami energii. Każdy z uczniów musiał opowiedzieć kilka zdań o przygotowanym przez siebie materiale i krótko wyjaśnić zasady działania wybranego OZE.

Wszyscy uczestnicy II etapu przygotowali starannie wykonane prace oraz wykazali się ogromną wiedzą na temat wybranego przez siebie odnawialnego źródła energii. Ostatecznie pierwsze miejsce w Olimpiadzie zajął Maks Jaroszczuk z SP w Święciechowie, drugie miejsce zajął Maksymilian Przybyła z SP w Lasocicach, natomiast trzecie miejsce przypadło Wojtkowi Jagodzińskiemu z SP w Święciechowie. Wszyscy uczestnicy drugiego etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział i gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. Natomiast nauczycielom dziękujemy za pomoc w organizacji Olimpiady oraz udostępnienie zdjęć.

 

Olimpiada została zrealizowana w ramach zadania pn. "Plan Gospodarki Niskoemisyjnej - szkolenia, promocja i edukacja postaw ekologicznych w Gminie Święciechowa" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.  

 

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami z gminy:

Gmina Święciechowa ul. Ułańska 4 64-115 Święciechowa tel. 65 533 35 10 fax 65 529 95 48

NIP: 697-22-35-722 REGON: 411050712

Godziny urzędowania: poniedziałek 8-16 wtorek-piątek 7-15

Numer rachunku: PBS Filia w Święciechowie 58 9043 1083 2834 0036 9875 0007

Święciechowa

""

 Wykonane przez Grikon