Święciechowa.pl - Wiadomości ( Oficjalny Portal z codziennymi informacjami z Święciechowy i okolic ) http://swieciechowa.pl/ Oficjalny Portal z codziennymi informacjami z Święciechowy i okolic | Gmina Święciechowa pl-pl Thu, 13 May 2021 19:25:31 +0000 Thu, 13 May 2021 19:25:31 +0000 Jak bezpiecznie się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021? Porady spisowe dla Seniorów http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/jak-spisać-się-bezpiecznie-porady-spisowe-dla-seniorów-narodowy-spis-powszechny-ludności-i-mieszkań-2021 Thu, 13 May 2021 13:27:00 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/jak-spisać-się-bezpiecznie-porady-spisowe-dla-seniorów-narodowy-spis-powszechny-ludności-i-mieszkań-2021 Serdecznie zapraszamy już 14 maja o godzinie 14:00 na Live pt. "Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów". Wydarzenie współorganizowane jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora i Główny Urząd Statystyczny.

Link do wydarzenia na Facebooku:https://www.facebook.com/event...

1 kwietnia 2021 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 (Dz. U. z 2019 poz. 1775, z późn. zm.), udział w spisie jest obowiązkowy. Każdy z obywateli musi zezwolić na udostępnienie części swoich danych osobowych. Problem w tym, że chęć na ich pozyskanie mają także osoby działające niezgodnie z prawem, a moment na oszustwa pod pozorem spisu powszechnego jest doskonały z punktu widzenia przestępców.

Jak spisać się bezpiecznie? Jak zweryfikować rachmistrza spisowego? Na te oraz inne pytania odpowie już jutro (14 maja) o godzinie 14:00 dr Dominik Rozkrut, szef Główny Urząd Statystyczny. Moderatorem spotkania on-line będzie Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny Głosu Seniora.

Transmisja na żywo odbędzie się równocześnie na:
 https://www.facebook.com/GlosSeniora/
 https://www.facebook.com/mripsRP/
 https://www.youtube.com/user/MPiPSRP

Udział w wydarzeniu on-line jest bezpłatny!

]]>
Uwolnij tysiące możliwości z Moim Stypendium! http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/uwolnij-tysiące-możliwości-z-moim-stypendium Thu, 13 May 2021 09:19:40 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/uwolnij-tysiące-możliwości-z-moim-stypendium Studia na wymarzonej uczelni, realizacja projektu artystycznego czy społecznego, rozwój sportowy, wyjazd naukowy za granicę… w tych wszystkich działaniach i wielu innych może pomóc stypendium. Na portalu MojeStypendium.pl znajdują się aktualne oferty stypendiów, konkursów i staży, a także rzetelne artykuły o tematyce stypendialnej oraz edukacyjnej. Korzystanie z portalu jest całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego.

Stypendia często kojarzą się jedynie z wyróżnieniem za dobre wyniki w nauce czy pomocą w trudnej sytuacji materialnej. Jednak to nie wszystko – w Polsce i na świecie działa wiele organizacji tworzących różnorodne programy stypendialne: od organizacji pozarządowych oferujących wsparcie dla ambitnych maturzystów z małych miejscowości, poprzez samorządowe programy dla artystów, po uniwersyteckie stypendia dla zagranicznych studentów. Bezpłatna, dostępna dla wszystkich baza stypendiów (zarówno krajowych, jak i zagranicznych), konkursów oraz staży na portalu MojeStypendium.pl pomaga znaleźć oferty odpowiadające zainteresowaniom i sytuacji życiowej danej osoby.

Obszerna baza ofert i wiedzy o stypendiach

Portal Moje Stypendium prowadzony jest od 2009 roku przez Fundację Dobra Sieć. Fundacja od ponad 10 lat aktywnie działa w obszarze wykorzystywania nowych technologii dla dobra społecznego, w tym m.in. popularyzacji wiedzy o programach stypendialnych i innych możliwościach wsparcia rozwoju młodych ludzi w Polsce. W bazie serwisu od początku jego istnienia zgromadzonych zostało niemal 13 500 ofert stypendiów, konkursów i staży.

Co ważne, działalność redakcji portalu wykracza szeroko poza zbieranie informacji o aktualnych ofertach. Na portalu regularnie publikowane są artykuły o tematyce związanej ze stypendiami i edukacją - m.in. o tym, jak znaleźć stypendium online czy gdzie szukać wsparcia na studia za granicą.

Fundacja regularnie przeprowadza także szeroko zakrojone badania systemu stypendialnego w Polsce. W 2021 roku ukazał się raport “Mapa stypendiów III” z największego w skali kraju, unikalnego badania społecznych programów stypendialnych w Polsce. Z raportu można dowiedzieć się m.in. kim są organizatorzy programów stypendialnych w Polsce, jakie typy stypendiów są najpowszechniejsze czy skąd pochodzą środki na realizację programów stypendialnych. Wszystkie publikacje i raporty z badań przeprowadzonych przez zespół portalu Moje Stypendium udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji.

Wsparcie stypendialne i rzetelne informacje podczas pandemii


Trwający kryzys spowodowany pandemią COVID-19 uwypuklił znaczenie solidarności i wzajemności. W sytuacji dużej niepewności związanej z systemem edukacji i rynkiem pracy, wartościowe inicjatywy stypendialne, będące elementem rozbudowanej sieci wsparcia, mogą być szczególnie pomocnym narzędziem dla wielu osób.

Zespół portalu stara się służyć swoim doświadczeniem i wiedzą również w obecnej sytuacji. Poza monitorowaniem potencjalnych zmian w rekrutacji na poszczególne programy, na portalu pojawiają się artykuły będące odpowiedzią na sytuację pandemiczną, takie jak np. przystępne wyjaśnienie wpływu tarcz antykryzysowych na szkolnictwo wyższe czy porady, jak organizować naukę w trybie online. Ponadto, raport “Mapa stypendiów III” przedstawia informacje, jak pandemia COVID-19 wpłynęła na realizację programów stypendialnych w Polsce.

Pomoc dla organizatorów stypendialnych

Działalność Fundacji obejmuje także wsparcie organizacji w tworzeniu, udoskonalaniu i promocji programów stypendialnych. W tym zakresie Fundacja współpracuje z organizatorami stypendiów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ponadto, na portalu regularnie publikowane są zestawienia grantów dla organizacji ze szczególnym uwzględnieniem grantów dla organizatorów stypendialnych oraz organizacji społecznych działających na polu edukacji i przeciwdziałania wykluczeniu.

Zapraszamy na MojeStypendium.pl – to dostępne, kompleksowe źródło informacji o stypendiach i innych możliwościach wsparcia rozwoju!

]]>
CHROŃMY PSZCZOŁY ! http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/chrońmy-pszczoły Wed, 12 May 2021 10:30:39 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/chrońmy-pszczoły Komunikat

Zabieg Środkami Ochrony Roślin

Informacja Dla Pszczelarzy

Chrońmy Pszczoły

]]>
Od 10 maja ułatwienia w punktach szczepień dla osób z niepełnosprawnościami oraz zmiany w terminach szczepień http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/od-10-maja-ułatwienia-w-punktach-szczepień-dla-osób-z-niepełnosprawnościami-oraz-zmiany-w-terminach-szczepień Wed, 12 May 2021 06:14:45 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/od-10-maja-ułatwienia-w-punktach-szczepień-dla-osób-z-niepełnosprawnościami-oraz-zmiany-w-terminach-szczepień Osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami od poniedziałku 10 maja mają możliwość zaszczepienia się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego umawiania się, czy to za pośrednictwem infolinii, czy elektronicznego formularza. Takie osoby będą mogły przyjechać do punktu szczepień powszechnych i po zarejestrowaniu się oraz zakwalifikowaniu do szczepienia od razu przyjąć szczepienie.

Punkty szczepień powszechne i populacyjne - co wybrać?


Żeby osoby z niepełnosprawnością mogły zostać zaszczepione bez rejestracji, muszą zgłosić się do powszechnego punktu szczepień (a nie populacyjnego). Jak znaleźć punkt szczepień dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych?

 1. Wejdź na stronę gov.pl/szczepimy się w zakładkę z mapą punktów szczepień.
 2. Poniżej wyszukiwarki znajdziesz dwa filtry z typem punktów - populacyjnym i powszechnym.
 3. Wybierz typ: powszechny.
Szczepienie nie tylko w punkcie szczepień powszechnych


Szczepienia będą mogły odbywać się również m.in. w:

 • środowiskowych domach i klubach samopomocy,
 • warsztatach terapii zajęciowej,
 • zakładach aktywności zawodowej,
 • centrach i klubach integracji społecznej.

Chodzi o ułatwienie dostępu do szczepień dla osób, które ze względu na niepełnosprawność mogłyby mieć problem z dotarciem do punktu szczepień. Będą mogły z nich skorzystać osoby ze szczególnymi potrzebami, w tym osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunowie oraz pracownicy tych placówek.

Proces zbierania zgłoszeń do szczepień powinien zorganizować kierownik podmiotu, którego uczestnicy wyrazili chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły być również objęte szczepieniami przez w innych miejscach, np. mobilnych jednostkach szczepiących oraz w drive thru.

Zmiany w terminach szczepień między dawkami – drugie szczepienie już po 35 dniach

Krócej poczekasz na drugą dawkę


Od 17 maja szczepienie ozdrowieńców odbędzie się po 30 dniach od daty otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej trzeba było odczekać aż 90 dni.

Również od 17 maja zostanie skrócony czas podawania drugiej dawki szczepionek. Największe zmiany dotyczą szczepionki AstraZeneca, gdzie okres pomiędzy szczepieniami zmieni się – z blisko 3 miesięcy do 5 tygodni.

– Zgodnie ze stanowiskiem Rady Medycznej podjęto decyzję o skróceniu okresu między podaniem drugiej dawki szczepionki:

-Moderna z 42 dni do 35 dni,

-Pfizer z 42 dni do 35 dni,

- AstraZeneca z 84 dni do 35 dni.

Zmiana wejdzie w życie od 17 maja.

Dodatkowo od 10 maja uruchomiono rejestrację dla wszystkich pełnoletnich osób.

PRZYPOMINAMY od 19 maja rusza dodatkowy punkt szczepień w Wilkowicach

]]>
Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w Konkursie „Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową” http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/samorząd-województwa-wielkopolskiego-zaprasza-do-udziału-w-konkursie-przemysł-a-ochrona-środowiska-rozwój-województwa-wielkopolskiego-w-oparciu-o-gospodarkę-wodorową Wed, 12 May 2021 05:30:00 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/samorząd-województwa-wielkopolskiego-zaprasza-do-udziału-w-konkursie-przemysł-a-ochrona-środowiska-rozwój-województwa-wielkopolskiego-w-oparciu-o-gospodarkę-wodorową Więcej informacji o konkursie

]]>
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/ogłoszenie-o-możliwości-zgłaszania-uwag-do-złożonej-oferty-w-trybie-art-19a Tue, 11 May 2021 13:11:50 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/ogłoszenie-o-możliwości-zgłaszania-uwag-do-złożonej-oferty-w-trybie-art-19a Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do złożonej oferty w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 ze zm.) na realizację zadania publicznego pt. : „Od kultury do aktywności – plenery malarskie w gminie Święciechowa.”

W dniu 10 maja 2021 r. do Urzędu Gminy w Święciechowie wpłynęła oferta złożona przez Stowarzyszenie ZMW z siedzibą 64-100 Przybyszewo, ul. Leśna 2 na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3.

Zamieszcza się ofertę w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicach informacyjnych Urzędu Gminy w Święciechowie oraz na stronie internetowej www.swieciechowa.pl. zgodnie z art. 19a ust. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r.  poz. 688 ze zmianami), każdy możne zgłaszać uwagi dotyczące złożonej oferty.  

Uwagi można składać pisemnie:

– bezpośrednio w Sekretariacie Urzędu Gminy w Święciechowie

– drogą elektroniczną na adres e-mail: urzadgminy@swieciechowa.pl

– listownie na adres:

Urząd Gminy w Święciechowie

ul. Ułańska 4

64-115 Święciechowa 


do dnia 18 maja marca 2021 r. (decyduje data wpływu do Urzędu).


Oferta

]]>
Planowane wyłączenie prądu - Święciechowa http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/planowane-wyłączenie-prądu-święciechowa Tue, 11 May 2021 11:43:07 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/planowane-wyłączenie-prądu-święciechowa w dniu: 2021 - 05 - 17 ( poniedziałek )

w godzinach: 07:30 - 12:30


Święciechowa:

- ul. Czereśniowa nr 1 do 17 nieparzyste;

- ul. Kusocińskiego nr 13, 15.

- Gen. Grota-Roweckiego nr 8;

- ul. Zubrzyckiego nr 8, 10, 12, 16.

]]>
Cykl bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/cykl-bezpłatnych-szkoleń-dla-przedsiębiorców Tue, 11 May 2021 09:37:00 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/cykl-bezpłatnych-szkoleń-dla-przedsiębiorców 1) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z kancelarią SENDERO Tax & Legal zaprasza na bezpłatne webinarium:

„Podróż służbowa i oddelegowanie – o pracy poza „normalnym” miejscem pracy”,  

które odbędzie się 14 maja 2021 r. od 10:00 do 12:00.  

Wykonywanie przez pracownika pracy poza „stałym miejscem świadczenia pracy”, często wiąże się z wątpliwościami po stronie pracodawcy. Jedynym rozwiązaniem wydaje się wskazanie terenu całego kraju, jako stałego miejsca świadczenia pracy. Wtedy zniknie problem rozliczania każdego wyjazdu, jako podróży służbowej. Czy na pewno?

Uczestnicy webinaru dowiedzą się, że taki sposób określenia miejsca pracy nie jest właściwy. Dowiedzą się również, jak prawidłowo rozpoznać oddelegowanie i odróżnić je od podróży służbowej. Uczestnicy dowiedzą się również, czy pracownik, który zakończy podróż służbową o 23.00, może rozpocząć pracę następnego dnia już od godziny 8.00.  

Agenda:

1.            Miejsce pracy – istotny element umowy o pracę

2.            Praca poza normalnym miejscem pracy

3.            Pracownicy mobilni

4.            Czas pracy pracowników mobilnych

5.            Podróż służbowa

6.            Czas pracy w podróży służbowej

7.            Wypadek w drodze

8.            Kiedy podróż służbowa staje się delegowaniem?

9.            Czy delegowany podróżuje służbowo?

10.          Praca zdalna a oddelegowanie

 

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


2) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z kancelarią SDZLEGAL SCHINDHELM zaprasza na bezpłatne webinarium: Tarcza antykryzysowa u schyłku pandemii – z czego można skorzystać i jak rozliczać otrzymaną pomoc

które odbędzie się 17 maja br. o godzinie 10:00.

Agenda: 

1. Aktualne propozycje pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych przez pandemię COVID-19 – z czego jeszcze można skorzystać

2. Podstawowe zasady łączenia środków pomocowych z Tarczy antykryzysowej i konsekwencje naruszeń

3. Wsparcie otrzymane w ramach Tarczy antykryzysowej – skutki w podatkach dochodowych: - zwolnienie ZUS, - dofinansowania wynagrodzeń, - dofinansowanie kosztów działalności, - pożyczka z urzędu pracy, - subwencja PFR

4. Tarcza pod kontrolą – aktualne trendy w zakresie kontroli podatkowych: - typowanie do kontroli - zakres kontroli - skutki kontroli

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


3) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z kancelarią Dentons zaprasza na bezpłatne webinarium: Handel między Unią Europejską a Wielką Brytanią po brexicie

które odbędzie się 19 maja br. o godzinie 10:00.

Webinarium poświęcone jest regułom pochodzenia towarów oraz innym kwestiom celnym związanym z handlem między Unią Europejską a Wielką Brytanią od 2021 r.

Aby importować towary z UK do UE bez cła polscy importerzy muszą upewnić się, że towary rzeczywiście pochodzą z Wielkiej Brytanii, zgodnie ze szczególnymi regułami pochodzenia określonymi w umowie zawartej między UE i UK. Z podobnymi wyzwaniami muszą się mierzyć brytyjscy kontrahenci polskich eksporterów.

W trakcie webinarium omówiony zostanie zatem w praktyczny sposób, także z brytyjskiego punktu widzenia, reguły pochodzenia towarów oraz inne kwestie celne związane z handlem z UK od 2021 r. Wskazane zostaną również kwestie wymagające szczególnej uwagi polskich importerów i eksporterów na gruncie podatku VAT.

Podczas webinarium eksperci kancelarii Dentons przybliżą m.in.:

·        Ramy prawne handlu pomiędzy Polską i Wielką Brytanią od 2021 r.

·        Kwestie celne, w tym reguły pochodzenia, w handlu pomiędzy Polską i Wielką Brytanią.

·        Aspekty handlu pomiędzy Polską i Wielką Brytanią związane z podatkiem VAT.

·        Cło i VAT po Brexicie – perspektywa brytyjska (prezentacja w języku angielskim)  

Kto powinien zainteresować się wydarzeniem?

Wydarzenie adresowane jest do członków zarządu, działów finansowych, prawnych i podatkowych przedsiębiorstw działających na terenie strefy, zarówno importujące towary z Wielkiej Brytanii, jak i eksportujące z Unii Europejskiej.

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


4) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z kancelarią Ekologus Sp. z o.o. zaprasza na bezpłatne webinarium: Poradnik dla inwestora – Proces inwestycyjny a prawo ochrony środowiska

które odbędzie się 20 maja br. o godzinie 10:00.

Agenda: 
- Co Inwestor powinien wiedzieć o decyzji środowiskowej

– uwarunkowania wynikające ze specyfikacji inwestycji.

- Schemat prowadzenia procedury postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej.

- Praktyczne aspekty procedur ooś – wskazówki, dobre praktyki.

- Najczęstsze błędy lub braki merytoryczne w dokumentacjach.

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


5) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z Kancelarią TLA zaprasza na bezpłatne webinarium:  

Zwolnienia grupowe i indywidualne –różnice, możliwości i ryzyka

które odbędzie się 21 maja 2021 r. od 10:00 do 12:30.  

Agenda spotkania:

1.       Zakres zastosowania przepisów tzw. ustawy o zwolnieniach grupowych

2.       Tryb zwolnień grupowych w ramach ustawy o zwolnieniach grupowych

3.       Tryb zwolnień indywidualnych w ramach ustawy o zwolnieniach grupowych 4.       Ryzyka i kwestie na które warto zwrócić uwagę przy zwalnianiu pracowników z przyczyn ich niedotyczących

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


6) Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z licencjonowaną spółką doradztwa podatkowego ARENA TAX zaprasza na bezpłatne webinarium:

Należyta staranność w WHT (Podatek u źródła) i Cenach Transferowych

które odbędzie się 26 maja br. o godzinie 10:00.

Agenda: WHT (Podatek u źródła) 

1. Co zmieniło się w przepisach obowiązujących od 2019 r. w zakresie podatku u źródła – wprowadzenie obowiązku dochowania należytej staranności.

2. Pojęcie należytej staranności w zakresie podatku u źródła. 

3. Obowiązek weryfikacji statusu odbiorcy płatności jako tzw. „beneficial ownera”. 

4. Praktyczne wskazówki dotyczące dochowania należytej staranności w przypadku wypłaty należności licencyjnych oraz dywidend.

Ceny Transferowe 

1. Co wprowadza art. 11o ust. 1b Ustawy o CIT obowiązujący od 1 stycznia 2021 r.? 

2. Domniemanie przy należytej staranności w cenach transferowych. 

3. Należyta staranność przy weryfikacji rozliczeń drugiej strony transakcji.

4. Konsekwencje niedochowania należytej staranności.

 Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


 

]]>
Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/zostań-dostawcą-wojsk-amerykańskich-stacjonujących-w-polsce Tue, 11 May 2021 08:33:00 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/zostań-dostawcą-wojsk-amerykańskich-stacjonujących-w-polsce Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” sp. z o.o. wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii ma przyjemność zaprosić Państwa na:  

bezpłatne szkolenie online organizowane dla polskich przedsiębiorców w dn. 18 maja 2021 r. z zakresu zamówień publicznych dla armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce.

Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu, podczas którego zapoznają się Państwo z podstawowymi zasadami skutecznego ubiegania się o zamówienia dla armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce.  

Organizator: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” sp. z o.o.  

Szkoleniowiec: Poland-U.S. Operations, firma doradcza specjalizująca się w relacjach polsko-amerykańskich w dziedzinie obronności.  

Szkolenie przeznaczone dla: Przedsiębiorcy – właściciele i menadżerowie firm zarejestrowanych w Polsce.

 Cel szkolenia:

-     Ułatwienie dużej liczbie przedsiębiorców, szczególnie MŚP działającym na terenie Polski, rozwoju działalności w oparciu o dostawy towarów i usług dla rządu USA.

-     Uzyskanie informacji na temat najczęstszych kategorii towarów i usług zamawianych przez amerykańskie bazy wojskowe.

-     Wyjaśnienie procedury amerykańskiego systemu zamówień publicznych na podstawie przewodnika powstałego na zamówienie MRPiT „Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce” firmy Poland-U.S. Operations.

Termin szkolenia: 18 maja 2021 roku, w godz. 10:00 – 13:00.

Miejsce: Szkolenie organizowane za pomocą platformy ClickMeeting.  

Termin dokonania rejestracji: 14 maja 2021 r.

Rejestracja: https://wsseinvestpark.clickme...


Zaproszenie na szkolenie

]]>
Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/konsultacje-społeczne-dokumentu-określanego-jako-projekt-ustawy-o-ochotniczej-straży-pożarnej Tue, 11 May 2021 05:00:00 +0000 sszt http://swieciechowa.pl/wiadomosci/święciechowa/2021/05/konsultacje-społeczne-dokumentu-określanego-jako-projekt-ustawy-o-ochotniczej-straży-pożarnej Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

Konsultacje odbywać się będą w trybie on-line i będą transmitowane on-line (szczegóły techniczne podane zostaną wkrótce na stronie www.zosprp.pl).

Problematykę zawartą w ww. dokumencie podzielono na 5 bloków tematycznych.

Dyskusji nad każdym z bloków poświęcony będzie osobny dzień konsultacji.

Harmonogram konsultacji:

 • Blok nr 1 – „Organizacja systemu ratowniczego” – poniedziałek, 10 maja,

 • Blok nr 2 – „Sprawy organizacyjne OSP, mundur, statut” – wtorek, 11 maja,

 • Blok nr 3 – „OSP - finansowanie nadzór, kontrola” – środa, 12 maja,

 • Blok nr 4 – „Działalność społeczna OSP” – czwartek, 13 maja

 • Blok nr 5 – „Dodatek do emerytur” – piątek 14 maja.

Pozostałe ustalenia dotyczące konsultacji: Początek spotkań – godz. 17.00. W celu wzięcia udziału w spotkaniu należy wypełnić załączony formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/FnFagEGQfTYfU96L6

Uwaga: W spotkaniu będzie mogło brać udział max. 50 zgłoszonych. W przypadku większej liczby zgłoszeń – decydować będzie losowanie.

Można się zgłaszać do dyskusji w kilku blokach tematycznych.

Zgłoszenia do dyskusji w poszczególnych blokach należy nadsyłać nie później niż na 24 godziny przed rozpoczęciem spotkania.

Osoby, które wezmą udział w spotkaniach otrzymają link do spotkania na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach.

]]>