Konkurs na najpiękniejszą choinkę

Trwa konkurs na najpiękniejszą choinkę. Każda wieś naszej gminy otrzymała choinkę i lampki do choinki. Zadaniem mieszkańców poszczególnych wsi jest udekorowanie tejże choinki. Miejscem strojenia, oceny i ekspozycji ustrojonej choinki jest sala wiejska danego sołectwa.

Celem Konkursu jest zainteresowanie oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży tradycji przystrajania drzewka, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

W ludowych zwyczajach w okresie przedświątecznym w domach wykonywane były ozdoby choinkowe. Przygotowywane one były głównie z: bibuły, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców itp. i świadczyły o ogromnej fantazji i pomysłowości twórców. Najczęściej ozdoby te wykonywały dzieci pod czujnym okiem rodziców. Pięknie ozdobiona choinka była dziełem całej rodziny. Konkurs ma przybliżyć współczesnym dzieciom te dawne tradycje. Ponadto ma również na celu zintegrowanie dzieci, rodziców w stworzeniu własnej wizji świątecznej choinki.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców wszystkich sołectw położonych na terenie gminy Święciechowa.

Zadaniem Uczestników będzie:

- przygotowanie ozdób świątecznych na jedno drzewko,

- udekorowanie choinki dostarczonej przez Organizatora.

 

Ozdoby choinkowe mogą być wykonane dowolną techniką. Powinny posiadać cechy dekoracyjne oraz powinny dać się zawiesić na choince.

Prace konkursowe mogą być wykonane np. z bibuły, słomy, kolorowego papieru, orzechów, szyszek, makaronu itp.

Dopuszcza się użycie gotowych dekoracji i ozdób choinkowych.

Komisja konkursowa dokona oceny prac w dniach 21-22.12.2016 r.

Komisja konkursowa wybierze jednego laureata konkursu. Nagroda w konkursie jest nagrodą rzeczową. Uroczyste wręczenie nagrody dla laureatów Konkursu odbędzie się podczas baliku karnawałowego odbywającego się w miejscowości zwycięskich Uczestników.

 

 

Urząd

Obserwuj Nas

Bądź na bieżąco z informacjami z gminy:

 

 

Gmina Święciechowa
ul. Ułańska 4
64-115 Święciechowa
tel. 65 533 35 10
fax 65 529 95 48


NIP: 697-22-35-722
REGON: 411050712

Godziny urzędowania:
poniedziałek 8-16
wtorek-piątek 7-15

Numer rachunku:
PBS Filia
w Święciechowie
58 9043 1083 2834
0036 9875 0007